  • LG UltraWide 34U650A-B Ultra Wide 34 inch PC Screen
LG UltraWide 34U650A-B Ultra Wide 34 inch PC Screen – IPS Panel QHD (3440 x 1440), 5ms GtG 100Hz, HDR 10, DCI-P3 99% (CIE1931), PBP, PIP, HDMI, Display Port 1.4 About this item The 34″ curved UltraWide display with QHD resolution (3440×1400, 21:9 aspect ratio) is ideal for multitasking. Whether for gaming, video or photo editing or working – this monitor will be your perfect companion. sRGB 99% (Typ.) With HDR10: This monitor is compatible with HDR10 (High Dynamic Range), based on the 99% sRGB color space, supporting specific levels of color and brightness that allow viewers to enjoy the vivid colors of the content. This monitor features Flicker Safe and Play modes, which reduce flicker and blue light. Thus, eye strain is reduced thanks to these features. Support Picture By Picture and Dual Controller software to control two PCs connected to the screen at the same time. You can adjust the height and tilt of this large screen to put it in the optimal position for you.